موفقیت


بستن


دوره اصول سوارکاری مبتدی (300 ساعت بمدت 3 ماه)

قیمت: 1,000,000تومان

لطفا جهت خرید پکیج دوره اصول سوارکاری مبتدی (300 ساعت بمدت 3 ماه) با شماره در واتس اپ در ارتباط باشید

خرید از طریق واتس اپ

اسب سواری ورزشی است که سابقه طولانی دارد. این ورزش امروزه به یک رقابت سالم تبدیل شده و بسیاری افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود از آن استفاده می‌کنند، این ورزش البته به نسبت پر هزینه به نظر می‌رسد.

سوارکاری به سوار شدن و هدایت کردن اسب مربوط است و نیاز به تمرین دارد. سوارکاری به شکل سنتی از دیرباز وجود داشته و اسب به عنوان یکی از رام‌ترین حیوانات در دسترس انسان برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گرفته است، هرچند یا پیشرفت تکنولوژی و توسعه وسائط نقلیه کارکرد قدیمی خود را از دست داده و استفاده از آن شکل نمادین سمبلیک و یا ورزشی دارد. با وجود سنتی بود، اسب سواری نیز اصولی دارد، اصولی که گذشتگان به دلیل سروکار داشتن با انواع حیوانات و دام ها کاملا با آن خو گرفته‌اند اما شاید انسان مدرن امروزی نیاز به آموزش داشته باشد تا بتواند با یک اسب برخورد مناسب داشته باشد. سوارکاری امروزه یکی از رشته های محبوب ورزشی نیز هست که در المپیک نیز سالهاست که جایگاه خود را حفظ کرده و ماده‌های مختلف آن همیشه با استقبال تماشاگران روبرو می‌شود. پایگاه اینترنتی wikiHow نکاتی را درباره اسب‌سواری و اصول مربوط به آن بر شمرده است.

اسب سواری ورزشی سرگرم کننده اما دشوار است. این ورزش نیاز به شجاعت دارد. برای انجام اسب سواری لازم است نکته‌هایی را بدانیم:

1- یک مرکز اسب سواری خوب پیدا کنید. اگر مبتدی هستید و سعی می‌کنید به تنهایی اسب سواری را یاد بگیرید زیاد به جایی نمی‌رسید. در مراکز اسب سواری شما یک مربی خوب خواهید داشت که به شمنا اسب مناسبتان را نشان می‌دهد. وقتی مرکز اسب سواری را پیدا کردید، با یک یا دو جلسه مربی و اسب را محک بزنید. مربی اسب سواری باید با تجربه باشد و اسب سواری‌اش خوب باشد. او باید صبور باشد، اما نباید منتظر باشید تا آنچه در فکر شماست بخواند. او نباید شما را وادار به اسب سواری کند، شما باید احساس راحتی کنید. اسب باید آرام و برای یک مبتدی راحت باشد. اسب باید زیر هشت سال سن داشته باشد. اسبی را پیدا کنید که به صورت دایره‌وار آرام حرکت کند و به مدت نیم ساعت با آن تمرین کنید.

2- اسب خود را آماده کنید. قبل از شروع باید افسار اسب را به کمک مربی ببندید.

3- بر روی اسب سوار شوید. معمولا باید این کار را از سمت چپ انجام داد، اما برای اسب بهتر است که از هر دو طرف سوار شوید.

4- تعادل خود را پیدا کنید. برای دور اول، احتمالا مردی خودش اسب را هدایت می‌کند تا شما به حس اسب سواری عادت کنید. اگر احساس می‌کنید که تعادل خود را از دست می‌دهید به یال اسب بچسبید تا زمانی که تعادل را باز یابید. شما باید ریتم حرکت اسب را احساس کنید و دستانتان با ریتم حرکت، تکان بخورد، اما نباید زیاد افسار را بکشید، زیرا به دهان اسب وصل است. آرنج‌های شما باید با ریتم حرکت به آرامی ، تکان بخورد. هنگامی که اسب سواری می‌کنید جلو را نگاه کنید و کمر خود را صاف نگه دارید. تقریبا یک سوم کفش‌های شما باید در رکاب باشند و پاها باید به سمت پایین باشند. نگذارید که پاهایتان زیاد به سمت جلو برود، انگار که بر روی صندلی نشسته‌اید، این روش نشستن نادرست است. شانه‌ها، کشاله ران و پاشنه‌های پایتان باید کشیده باشند.

5- برای کنترل اسب کمک بگیرید. کمک می‌تواند طبیعی باشد مثلا از دست‌ها و پاهایتان کمک بگیرید یا مصنوعی باشد مثلا از رکاب‌ها و شلاق کمک بگیرید. برای پیش بردن اسب ساق پاهای خود را ببندید. اگر اسب راه نیفتاد پیش‌تر ساق پاها فشار دهید. ممکن است به شما بگویند که برای اسب‌های تنبل از شلاق و رکاب کمک بگیرید ، اما اگر اسب خود ترتبیت شده باشد، نیازی به این کار نیست. برای متوقف کردن اسب سعی کنید در پایین‌ترین قسمت زین بنشینید و کمی افسار را بکشید. می‌توانید از گفتن “هووو” نیز استفاده کنید. سعی کنید اسب خود را بدون استفاده از افسار نگه دارید. اسب شما باید به موقعیت بدنی شما واکنش نشان دهد. برای دور زدن با اسب، افسار را به راست یا چپ بکشید و با پایی که همان طرف است کمی به اسب فشار بیاورید. شما باید این کار را انجام دهید وگرنه اسب تنها سرش را می‌چرخاند، اما مستقیم می‌رود.

5- یاد بگیرید که با اسب یورتمه بروید. زمانی که به راه رفتن اسب عادت کردید ، کمی پاهای خود را محکم‌تر فشار دهید و شروع به یورتمه رفتن کنید. می‌توانید این کار را نشسته یا ایستاده انجام دهید. اگر نشسته هستید، در پایین‌ترین قسمت زین بمانید و پاهای خود را دو طرف بدنه اسب نگه دارید. مطمئن شوید که آرنج‌های‌تان آزاد است و زیاد افسار اسب را نمی‌کشید. برای یورتمه رفتن به صورت ایستاده باید حالت نشسته ایستاده را با هم تعویض کنید. پاشنه‌های خود را پایین ببرید و کاملا در رکاب قرار دهید، اما زیاد کشش ایجاد نکنید. اسب‌ها وقتی یورتمه می‌روند پاهای خود را به صورت مورت تکان می‌دهند. وقتی می‌خواهید به سمت چپ بروید زمانی برخیزید که اسب شانه راستش بالاست و وقتی می‌خواهید به سمت راست بروید زمانی برخیزید که اسب شانه چپش بالاست. سعی کنید با یک نگاه کوتاه موقعیت شانه‌های اسب را بفهمید، زیرا حواس شما پرت می‌شود و تعادل از دست می‌دهید.

6- چهار نعل رفتن را یاد بگیرید. برای چهار نعل رفتن آرام پاهای خود را به سمت عقب ببرید و فشار دهید. هنگامی که اسب در حال یورتمه رفتن است از این کار استفاده کنید. این کار را برای این که اسب کمی تندتر برود انجام ندهید، زیرا شروع به چهار نعل رفتن می‌کند. هنگامی که اسب چهار نعل می‌رود شما در موقعیت همیشگی خود بر روی اسب بنشینید. قسمت بالا تنه را بی‌حرکت نگه دارید و رکاب‌ها را خوب نگه دارید و افسار را زیاد نکشید. می‌توانید چهار نعل را در حالی که نیمه ایستاده هستید نیز انجام دهید. کمی شانه‌ها و لگن خود را به سمت جلو خم کنید.

7- از اسب سواری خود لذت ببرید. اسب سواری ورزش بی‌نظیری است از آن استفاده کنید.

** توصیه‌ها:

– مطمئن شوید که به اندازه کافی راحت هستید.

– کلاه شما باید منطبق قوانین باشد. کلاه دوچرخه‌سواری برای اسب سواری مناسب نیست. اگر از روی اسب افتادید یا بیش از پنج سال از کلاه خود استفاده کرده اید، آن را عوض کند.

– اگر از روی اسب افتادید از اسب سواری نترسید دوباره امتحان کنید.

– هنگامی که اسب را لمس می‌کنید و سوار می شوید آرام باشید و استرس به خود راه ندهید. اسب احساس شما را می‌فهمد و واکنش نشان می‌دهد.

– پاشنه پای خود را پایین نگه دارید و به سمتی که می‌خواهید بروید نگاه کنید.

– از مربی خود بپرسید که اسب با چه علامتی، واکنش نشان می‌دهد.

– هنگامی که به اسب خود نزدیک می شوید با او حرف بزنید تا بفهمد که شما به او نزدیک شده‌اید.

– زیاد افسار متصل به فک اسب را نکشید ، مگر این که اسب در حال فرار کردن باشد. حتی در این زمان هم حرکت شما به اسب بستگی دارد. کشیدن ناگهانی افسار باعث ترس اسب می‌شود و او ممکن است بیشتر بدود. اسب‌ها عادت دارند که به آرامی هدایت شوند.

– لباس‌های مخصوص اسب سواری بپوشید.

– هیچ وقت در کنار یک اسب زانو نزنید و ننشینید.

– قبل از حرکت از یک اسب سوار حرفه‌ای بخواهید تا موقعیت زین شما را بررسی کند.

– هرگز از پشت به اسب نزدیک نشوید ، چون ممکن است بترسد.

– اگر می‌خواهید به پشت اسب بروید، دست خود را برای کفل اسب بگذارید تا متوجه شود که شما پشت او هستید.

برچسب ها:

نظر شما برای “دوره اصول سوارکاری مبتدی (300 ساعت بمدت 3 ماه)”