موفقیت


بستن


روانشناسی خانواده

قیمت: 800,000تومان

لطفا جهت خرید پکیج روانشناسی خانواده با شماره در واتس اپ در ارتباط باشید

خرید از طریق واتس اپ

روان‌شناسی خانواده چیست؟

روان‌شناسی خانواده یک تخصص گسترده در روانشناسی حرفه ای است و به طور کلی در اصول تئوری سیستم با هدف ارزیابی، مشاوره و پژوهش سیستم بین افراد خانواده به وجود آمده است. در این مقاله با مثبت سبز همراه باشید.

داشتن چه دانش و بینشی برای این تخصص کلیدی است؟

کلید داشتن این تخصص، درک کاملی از نظریه عمومی روان‌شناسی و استفاده از مفاهیم سیستمیک رفتار انسان است؛ همچنین روان‌شناسان خانواده در مباحثی همچون روان‌شناسی رشد، نظریه شخصیت و آسیب‌شناسی روانی، پویایی گروهی و سازمانی، روان‌شناسی زیست محیطی، نظریه ارتباطات، مدل‌های عملکرد خانواده، روش های زندگی زناشویی و خانواده، سنجش خانواده، مسائل اخلاقی در خانواده و روش‌های تحقیق در خانواده مطالعاتی دارند.

این تخصص به طور خاص کدام مشکلات را بررسی می‌کند؟

روان‌شناسان خانواده مشکلات فراگیر سلامت روانی و آسیب‌شناسی افراد و خانواده‌ها را با توجهات منحصر به فرد به روابط متقابل بررسی و درمان می‌کنند. نمونه‌هایی از مشکلاتی که روان‌شناسان خانواده برای رفع آنها می‌کوشند، مشکلات خانوادگی، چالش‌های تربیتی برای والدین، تنش و استرس خانواده و کار، مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان و مشکلات در ارتباط متقابل با دیگر افراد هستند.

این تخصص به طور شاخص به کدام افراد جامعه خدمات می‌دهد؟

روان‌شناسان خانواده به طور معمول با افراد، زوجین، خانواده‌ها و سیستم‌های اجتماعی گسترده‌تر کار می‌کنند. روان‌شناسان خانواده برای رفع مشکلات کودکان و نوجوانانی که تازه به بلوغ رسیده‌اند نیز مشاورانی خوب هستند؛ همچنین این دسته از روان‌شناسان برای مشکلات میان فردی نیز تدابیر درمانی می‌اندیشند.

روان‌شناسان خانواده معمولاً در کلینیک‌ها، مطب‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و سازمان‌های دولتی به کار مشغول هستند.

مهارت‌ها و روش‌های اساسی وابسته به این تخصص چه هستند؟

روان‌شناسان خانواده در زمینه‌های مختلفی کار می‌کنند و مهارت‌ و دانش خاصی دارند؛ این مهارت‌ها محدود نیستند.

چند نمونه عبارت هستند از: سنجش خانواده، خانواده درمانی، مشاوره با مقامات خارجی، تدریس و تمرین، مشاوره برای تعیین سیاست‌های مناسب خانواده و تحقیقات گسترده بر روی زوجین و خانواده‌ها.

برچسب ها:

نظر شما برای “روانشناسی خانواده”