موفقیت


بستن


روش تحقیق و نحوه نگارش مقالات ISI

قیمت: 800,000تومان

لطفا جهت خرید پکیج روش تحقیق و نحوه نگارش مقالات ISI با شماره در واتس اپ در ارتباط باشید

خرید از طریق واتس اپ

برای نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر ISI چه باید کرد؟

جامعه محققین ایران با حجم بالای تولید علم ودانش در کشور روبرو است و این افتخار بزرگ باید در صحنه های بین المللی با قدرت تمام به ثبت برسد . مهم ترین راه ثبت تولیدات دانش محققین ایرانی , انتشار مقالات این عزیزان در مجلات معتبر فهرست آی اس آی است. برای موفقیت در پذیرش مقاله باید به نکات زیر توجه نمود :

داشتن عنوان مناسب با تحولات روز :

عنوان مورد نظر باید کاملا واضح و دارای لغات کلیدی تحقیق باشد. عناوین طولانی سبب کاهش نمره ارزشیابی مقاله می شود .

چکیده مناسب :

چکیده تحقیق باید مختصر و مفید باشد .چهار بخش اصلی چکیده شامل:

بیان مسئله (2 تا 3 خط):

روش تحقیق :

نوع تحقیق ( میدانی – کتابخانه ای – طولی – تقاطعی – …) (یک خط) محل تحقیق ( مکان اجرا ) ( منطقه – شهر – کشور )(نیم خط) دوره تحقیق )از ماه ….در سال … تا ماه …..سال ….) (نیم خط) جامعه تحقیق , نمونه تحقیق ( تعداد افراد منتخب ) (نیم خط) روش انتخاب حجم نمونه ( تصادفی ساده – تصادفی خوشه ای -.(نیم خط) نوع آزمون آماری 🙁 کای اسکوار(خی دو ) – تی استیودنت – رگرسیون – .. (نیم خط) نوع مدل : نام مدل

نتایج تحقیق :

نتیجه فرضیه های تایید یا رد شده نوشته شود (2تا 3 جمله).

لغات کلیدی :

حداکثر چهار کلمه

بدنه اصلی مقاله ISI

مقدمه : Introduction 
در این بخش محقق با نوشتن مطالب کلی توجه خواننده را به سوی موضوع تحقیق متمایل می کند .در نوشتن مقدمه بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید. ابتدا یک تعریف از موضوع مورد نظر از قول منابع معتبر. (این منبع باید از همه مهم تر باشد , اعتبار بیشتر سبب جلب توجه بیشتر خواننده می شود). سپس مطالب مرتبط با مقدمه را در این بخش قرار دهید.(یادتان باشد هیچ جمله ای را بدون منبع ننویسید.

بیان مسئله :

در اینجا هم ابتدا به تعریف مسئله بپردازید و سپس مشکلات و مسایل مرتبط با موضوع را بیان کنید و سعی کنید سوالهایی را که در فرضیات تحقیق مطرح نموده اید را دراین بخش به صورت جملات پرسشی مطرح نمایید ولی این پرسشها باید در جملات خبری باشد
مثلا : در فرضیه دارید “رابطه مستقیمی بین اجرای مدیریت مشارکتی و افزایش بهره وری در بیمارستانها وجود دارد” این موضوع را میتوانید در بیان مسئله چنین بنویسید:
اینکه آیا می توان از روش مدیریت مشارکتی در شرکتهای خدماتی و بیمارستانها با حداکثر بهره وری استفاده نمود, هنوز مورد اختلاف نظر پژو هشگران علم مدیریت است.

اهمیت موضوع:

در این بخش هم اهمیت مسئله را بیان می کنید.
اینکه “عدم توجه به این مسئله سبب چه عواقبی در … می شود و اجرای درست آن چه نتایج مثبتی به همرا …دارد . (آوردن اعداد و ارقام معتبر به صورت درصد) در کشور های دیگر چه نتایجی از این مسئله گرفتند و عدم اجرا ی آن سبب چه مشکلاتی شده است . (یادتان باشد که این مطالب را باید حتما با ذکر منبع در آخر هر جمله بنویسید. از خودتان قلم فرسایی نکنید .در نهایت بنویسید که اگر این تحقیق در … اجرا شود چه نتایجی برای مسئولین و … دارد؟

مروری بر تحقیقات انجام شده:

ابتدا از تحقیقات سالهای اخیر شروع کنید و به عقب بروید. اگر مقاله را برای مجلات داخلی می فرستید , ابتدا از تحقیقات داخلی بنویسید . اگر مقاله را برای مجلات خارجی می فرستید برعکس فوق انجام دهید. از نوشتن نام یک نفر به صورت مکرر جدا خود داری نمایید. (اینکار این شبهه را بر می انگیزد که شما از منابع مختلف استفاده نکرده اید …) برای مقالات رشته های تاریخ هر چه منبع قدیمی تر باشد جالب تر است. ولی برای مقالات مدیریت , فنی و پزشکی و علوم پایه باید از منابع جدید استفاده بیشتری بکنید. اگر مطمین نیستید که مطلب مربوط به یک منبع هست یا نه, جدا از نوشتن آن خود داری نمایید. چون بر رسی کنندگان مجلات خارجی کلیه جملات شما را با منابع موجود تطبیق می دهند و اگر خلاف آن ثابت شود مقاله مردود خواهد شد . اگر از منابع و مقالات اینتر نتی استفاده می کنید , این مقالات با ید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند .از نوشتن مطالب از سایتهای تبلیغاتی جدا خود داری نمایید چونکه نویسنده برای تبلیغ شرکت خود ممکن است دقت زیادی در منبع مورد نظر نشان ندهد . بهتر است مقاله مورد نظر دارای مشحصات دانشگاهی باشد. (مقالاتی که دارای فرمت PDF هستند از اعتبار بیشتری برخوردارند). اگر مطلبی را از کتابهای ترجمه شده داخلی اقتباس می کنید .یادتان باشد که اغلب این کتابها در جهان دارای ویرایشهای جدید تری هستند. ولی در ایران هنوز ترجمه و منتشر نشده اند .بهتر است کتاب اصلی با ویرایش جدید را پیدا نموده و از آن رفرانس بدهید .در این موارد می توانید از مراکز تحقیقاتی و شرکتهای اطلاع رسانی معتبر در داخل کشور استفاده نمایید.

مشکل مهم:

بسیاری از محققین عزیز داخلی به علت ضعف زبان انگلیسی مجبورند از مقالات ترجمه شده در کتابهای داخلی استفاده نمایند . غافل از اینکه این کتابها بارها ویرایش شده و ممکن است جملات آن عوض شده باشد . حتی اگر مطالب آن کتاب عوض نشده باشد ولی نوشتن نام نویسنده و سال انتشار قدیمی آن سبب می شود که کارشناسان مجلات خارجی نتیجه بگیرند که شما به منابع جدید دسترسی ندارید و این مسئله شانس پذیرش مقاله شما را پایین خواهد آورد .برای حل این مشکل باید جدیدترین کتاب را از همان نویسنده پیدا کنید . برخی از موارد ممکن است نتوانید کتاب مورد نظر با ویرایش جدید را در داخل کشور پیدا نمایید .در این مواقع از همان نویسنده ممکن است مقالاتی در تاریخ جدید در جهان چاپ شده باشند .اگر آن مقاله را از همان نویسنده پیدا کنید , مشکل منبع نویسی شما حل خواهد شد و دیگر مجبور نیستید نام کتاب ترجمه شده را که دارای سال انتشار قدیمی است را بنویسید . به جای آن مقاله مورد نظر را پیدا کرده و با ترجمه مقاله جمله مورد نظر را از همان نویسنده پیدا میکنید .پس از اطمینان از این مسئله نام همان نویسنده را با سال انتشار جدیدتر در مقاله خود می آورید . بطور کلی نوشتن منبع ترجمه شده به زبان فارسی برای مجلات خارجی کار جالبی نیست و از اعتبار مقاله می کاهد ولی برای مجلات داخلی این مشکل کمتر است اگر چه مجلات داخلی نیز از اصالت منبع استقبال می کنند و آخرین ویرایش را بیشتر قبول دارند.

فرضیات و اهداف تحقیق:

فرضیات را دقیق و مناسب بنویسید.

روش تحقیق:

روش تحقیق بخش بسیار مهم مقاله را تشکیل می دهد . برای نوشتن روش تحقیق حتما با متخصصین آمار مشورت نمایید . اگر مطالب مقاله شما در سطح بالا باشد ولی روش تحقیق درستی را انتخاب نکرده باشید زحمتتان به هدر خواهد رفت. مطالب نوشته شده در بخش چکیده پیروی نمایید منتهی از جملات کاملتر و بیشتری استفاده نمایید .

نتایج تحقیق :

برای نوشتن نتایج تحقیق در مقاله انگلیسی باید از مهم ترین جداول و نمودار ها استفاده نمایید . همه جداول و نمودارها را در مقاله قرار ندهید و از کشدار کردن مقاله جدا خود داری نمایید. بطور مثال اگر برای چند سوال مر بوط به هر فرضیه یک آزمون انجام داده اید .سعی کنید جدول نهایی آزمون را در مقاله قرار دهید.

بحث و نتیجه گیری:

در این بخش باید ابتدا چند نکته مهم را از ادبیات تحقیق بیاورید. سپس نتیجه هر فرضیه را نوشته و پس از آن نتیجه تحقیقات دیگران را در رابطه با آن فرضیه بنویسید و بعد این نتایج را با نتیجه خود مقایسه نمایید
مثلا ” در این تحقیق مشاهده شده است که رابطه معنی داری بین ….. و …… وجود دارد . این نتیجه با نتایج کاپلان و همکاران (کاپلان 2003) و راجر (2002) و موریسون (1996) مطابقت دارد و لی نتایج اعلام شده توسط آقای … در ایران (1997) خلاف این نکته را نشان می دهد . از سوی دیگر در رابطه با …… مشاهده می شود که در این تحقیق …….. اما پارکر (2001) اعلام نموده است که …….
توجه می نمایید که منابع مختلفی در این پاراگراف نوشته شده اند .در واقع یک مقاله درست و مناسب باید همین مشخصات دارا داشته باشد .بطور کلی همه قسمتهای مقاله باید کم و بیش دارای این تعداد منبع در لابلای جملات خود باشند.

منابع:

منابه باید کاملا دقیق نوشته شوند. برای نوشتن منابع می توانید به منابع مقالات منتشر شده توجه نمایید. اگر از یک مقاله فارسی استفاده کردید , سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید .

ترجمه مقاله :

ترجمه یک مقاله برای ارسال به مجلات خارجی یک ترجمه معمولی نیست . مترجم علاوه بر تبحر در ترجمه باید به علم مربوطه آشنایی کامل داشته باشد .چه بسا مقالات تحقیقاتی جالبی که به علت عدم آشنایی مترجم با اصطلا حات تخصصی مردود شدند . اکیدا پیشنهاد می کنیم که برای ترجمه , حاصل زحمات خود را به دست افراد مجرب بدهید.

برچسب ها:

نظر شما برای “روش تحقیق و نحوه نگارش مقالات ISI”